V šestadvaceti letech ovládá Dominik Zdržálek hned několik disciplín spojených s fotbalovým míčem

24. listopad 2022

Velký fotbal v Kralupech nad Vltavou, futsal v dresu extraligového Mělníka nebo hru jeden na jednoho. Tomu všemu se věnuje šestadvacetiletý Dominik Zdržálek. Jeho sportovní kariéru ale teď přibrzdila operace křížového vazu v koleni, a tak si místo míče a kopaček zvykal v posledních týdnech hlavně na berle. Přišel tak o futsalové angažmá v Itálii. S Dominkem Zdržálkem natáčel v Kralupech nad Vltvavou reportér Pavel Petr.

Fotbal se dá hrát i ve dvou

"S fotbalem jsem začal někde ve čtyřech letech ve Vrchlabí, kde jsem vydržel do 14 let a následně jsem šel na půl roku do Trutnova. Pak jsem přestoupil do Hradce Králové, kde jsem vydržel do 21 let. Pak jsem šel do Litoměřicka, pak zpátky do Vrchlabí a teď jsem v právě v těch Kralupech. S futsalem jsem začal v 16 letech Chrudimi, prošel jsem si Hradcem Králové a Spartou a Mělníkem a Libercem," nabídl Dominik Držálek svůj nejen fotbalový životopil a přiblížil, kterému z uvedených sportů věnuje nejvíc času.

"Tak v současnosti se nejvíc asi věnuji tomu futsalu, pak mám ten fotbal a až na třetím místě je fotbal jeden na jednoho, protože mám radši kolektivní sporty."

Dominik Zdržálek předvedl i pár fotbalových triků

Ve futsale dokonce v juniorských kategoriích oblékal reprezentační dres a za národní tým odehrál přes dvě desítky zápasů. Úspěchy přitom slavil hlavně ve hře jeden na jednoho. Je mistrem republiky.

V současné době ale na další sportovní úspěchy musí počkat, protože se vypořádává s následky operace kolene.

"Já jsem si v srpnu v někde 90. minutě na fotbale přetrhl křížový vaz v koleni a utrhl jsem si menisky. Vlastně toto už byl čtvrtý úraz. Teď jsem byl po čtvrté na operaci za krátkou kariéru. Ale nějak to jde a těším se, až na jaře se objevím na hřišti."

Domink Zdržálek se ale nevěnuje jenom sám sobě, důležité jsou pro něj také charitativní projekty, v kterých se angažuje.

Za dětmi přijel taky Dominik Zdržálek (v červenobílém tričku), natáčel Pavel Petr (v oranžovém tričku)
autoři: Pavel Petr , JMys
Spustit audio

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová