Ve středních Čechách nebudou v noci jezdit autobusy

Autobusová doprava v Praze, nevstupovat předními dveřmi

Ve středních Čechách nebudou v nočních hodinách po 22:30 jezdit autobusy integrované dopravy. Opatření krizového štábu kraje platí od noci na sobotu.

Opatření, související s koronavirovou epidemií, vejde v platnost v noci na sobotu, informovala Helena Frintová z krajského úřadu.

Rozhodl o tom ve středu krajský krizový štáb. Opatření vejde v platnost v noci na sobotu. Rozhodnutí krizového štábu reaguje na pokles počtu cestujících v souvislosti s koronavirovými opatřeními, řekla hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO).

"Kvůli tomu, že jsou zavřené restaurace a zastavené všechny kulturní akce, tak autobusy jezdí úplně prázdné," uvedla hejtmanka. Krizový štáb uvažoval také o zrušení dopoledních spojů, které jezdí rovněž poloprázdné, nakonec k tomu ale nepřistoupil. "Chceme aby si například senioři z menších obcí mohli dojet k lékaři, proto jde jen o noční spoje," dodala hejtmanka.  

"V platnosti zůstává rozhodnutí o prázdninovém režimu na autobusových meziměstských linkách a zrušení školních autobusů," uvedla Frintová.

Připomněla také, že cestující mají povinnost mít zakrytý nos a ústa. S půlnocí začal v Česku platit zákaz vycházení bez zakrytí nosu a úst. Povinnost nosit mimo bydliště respirátor, roušku, ústenku, šátek nebo šálu ve středu schválila vláda jako opatření proti šíření nového koronaviru.

S půlnocí začal v Česku platit zákaz vycházení bez zakrytí nosu a úst. Povinnost nosit mimo bydliště respirátor, roušku, ústenku, šátek nebo šálu ve středu schválila vláda jako opatření proti šíření nového koronaviru.

Minulý čtvrtek byl pro celé území státu vyhlášen nouzový stav, výrazná omezení platí pro volný pohyb lidí i většinu aktivit. Ve Středočeském kraji je 56 lidí s potvrzenou nákazou koronavirem, od středy jich přibylo osm. Testováno bylo v kraji 944 lidí s podezřením na nákazu.