Ve středočeském Kytíně se vařily ukrajinské speciality. Místním tak poděkovaly ukrajinské běženkyně za pohostinnost

13. duben 2022 15:20

Ukrajinské běženkyně v Kytíně navařily jako poděkování tamním obyvatelům tradiční pokrmy, jako jsou boršč nebo vareniky - tedy pirohy. Těch vyrobily více než tisíc kusů.

Ukrajinské speciality jako jsou boršč, vareniky - tedy pirohy nebo holubce - což jsou zelné listy plněné mletým masem, mohli v úterý ochutnat lidé ve středočeském Kytíně. V tamním pivovaru totiž vařily ukrajinské ženy, které se do obce a jejího okolí v posledních týdnech nastěhovaly. Místním tímto speciálním večerem chtěly poděkovat za jejich pohostinnost. Na místě natáčela reportérka Karolína Burdová:

"Tohle jsou slané buchty, udělané s trochou česneku. Říká se jim pampušky," ukazuje reportérce připravené pokrmy v kuchyni provozní pivovaru. Kromě něj je tam i několik ukrajinských žen. I přesto, že česky nemluví, každá ví přesně, co má dělat.

Ženy na speciální večer, kromě polévky a pampušek, uvařily třeba taky vareniky. Těch připravily více než 1000 kusů. Za nápadem speciálního ukrajinského večera stojí majitel pivovaru Michal Pomahač.

V Kytíně se vařily ukrajinské speciality

"Chtěl jsem, aby holky měly nějaké rozptýlení a aby měly pocit, že se tady na tom životě mohou podílet. No a také jsem chtěl ochutnat ukrajinský speciality, protože jsem na Ukrajině nikdy nebyl," vysvětluje vznik svého nápadu majitel pivovaru, který aktuálně ubytovává 13 ukrajinských žen a dětí.

Podle místního nezávislého starosty Miloslava Holého našlo v Kytíně ubytování celkem více než 30 ukrajinských běženců.

"My jsme si dali předsevzetí, abychom je nejenom ubytovali, ale také se o ně postarali. Všechny ty maminky, které tady máme, se co nejdřív chtějí vrátit domů, pracují a snaží se začlenit do života, což si myslím, je moc fajn," říká starosta.

Navařené ukrajinské speciality slavily v pivovaru úspěch. Je tak možné, že ukrajinský večer si tu místní ještě zopakují.

autoři: Karolína Burdová , JMys
Spustit audio