Ve středočeských Milovicích kdysi cvičila armáda. Dnes je tu obří zábavní Park Mirakulum

26. květen 2014
Česko – země neznámá

Na místě, kde kdysi cvičně střílela Sovětská armáda, najdete dnes na 11 hektarech areál určený k zábavě a odpočinku. Milovický Park Mirakulum, který se nachází mezi Nymburkem a Benátkami nad Jizerou, je doslova rájem pro celou rodinu.

Dětem zajistí nejen netradiční zábavu, ale také dobrodružství, zdravý pohyb a v neposlední řadě také ponaučení. Z akátového dřeva zde vyrostlo netradiční hřiště s hradem, podzemními chodbami, trampolínami, lanovým centrem, piknikovou loučkou, lesíkem i malou zoologickou zahradou.

Pokud sem pojedete, určitě si s sebou nezapomeňte vzít baterku, protože do podzemních chodeb hradu se bez ní jít nedá. Malí návštěvníci ale ocení také trampolíny, kontakt se zvířaty či zábavné naučné cesty.

Například v lese si můžete zahrát na dřevěný xylofon nebo se poučit, jakou kůru mají jednotlivé stromy. V minizoo uvidíte daňky, oslíky, ovce, kozy, ale také lesní zvířata a ptáky. A jestli té zábavy nebude stále dost, můžete v prostorném amfiteátru zhlédnout představení pejsků, kouzelníka, koncert nebo divadlo, či se vydat na „Cestu do pravěku“ včetně poutavé show.

Obyvatelé minizoo

Pokud si budete chtít udělat na zelených plochách vlastní piknik, k dispozici je tu nově také celkem 12 oddělených grilovacích míst. Je ale dobré udělat si na ně dopředu rezervaci.

V Parku Mirakulum jsou všechny originální prvky vyráběny přímo na míru z akátového dřeva, protože neplesniví. Areál je během sezóny otevřen denně kromě pondělí.

Nově se v této sezóně otevírá sousední Tankodrom, kam z Mirakula povede dva kilometry dlouhá úzkokolejná dráha. Ta bude jezdit během letních měsíců.

Spustit audio