Věra Martinová ugrilovala "špekáčky v košilce"

Do romantické krajiny pod hradem Český Šternberk si tentokrát pozvalo naše Pochoutkové duo Konvalinková - Rozehnal zpěvačku, ke které právem patří označení "První dáma české country". Věra Martinová s sebou přivezla i kytaru a mimo receptu na špekáčky v košilce si proto můžete vychutnat i pořádnou porci muziky.

Z čeho měla jako malá Věruška strach? Má ráda čundry, stany a táboráky? A jaká píseň Věru Martinovou napadne, když se podívá na hrad? To se dozvíte, pokud si pustíte záznam letních Pochoutek, ve kterých samozřejmě nemohou chybět ani obligátní Rychlovýslech, Slovní hra a reportáž Soni Jindrové!

Špekáčky v košilce:
špekáčky, slanina (ideálně více prorostlá a na silnější plátky nakrájená, aby se netrhala), sýr (eidam, cihla), cibule, paprika pálivá

Postup:
Špekáčky nařízneme zhruba do poloviny a do vzniklého otvoru vložíme v paprice obalený sýr a cibuli. Obalíme slaninou a nabodneme na opékací drát nebo klacík tak, aby se nám košilka nerozbalila a obsah nevysypal. Tomu se dá zamezit i zabalením špekáčků do alobalu, omotáním drátkem nebo opékáním na grilu.

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Hurvínek? A od Nepila? Teda taťuldo, to zírám...

Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka

hurvinek.jpg

3 x Hurvínkovy příhody

Koupit

„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka