Video: Poznáte muže na kamerovém záznamu? Policie pátrá po lupiči z mladoboleslavské banky

18. leden 2022 13:36

Po pachateli pondělního loupežného přepadení banky v Máchově ulici v Mladé Boleslavi policie dál pátrá. Zveřejnila proto kamerový záznam z přepadení.

Obrací se s žádostí o pomoc i na řidiče, kteří mají ve svých vozech nainstalované kamery a projížděli v čase loupeže, tedy kolem 17:30, ulicemi Máchova, Havlíčkova, U Stadionu, Jiráskova, Galetova a Třídou Václava Klementa. „Jakékoliv informace, které by mohly policistům pomoci, sdělte na linku 158,“ uvedla v tiskové zprávě mluvčí policie Barbora Schneeweissová.

Podle policie muž po přepadení banky běžel ulicí Palackého do ulice Krátká (u č.p. 903), kde se v 17:28 hod. těsně minul s ženou v bílém kabátě. "Její svědectví je pro nás důležité! Žádáme ženu, aby se ozvala na linku 158," upřesnili policisté.

Pobočku Moneta Money Bank přepadl v pondělí kolem 17:30 muž ve věku 30 až 40 let, zhruba 180 centimetrů vysoký a ozbrojený krátkou střelnou zbraní, se kterou se po pracovnici banky dožadoval vydání finanční hotovosti. „Mluvil hlubším hlasem a plynně česky. Na hlavě měl nataženou kuklu, oblečenou měl šedivou pláštěnku, černé kalhoty, černé boty a rukavice. Po vydání většího obnosu peněz, které si odnesl v igelitové tašce nebo pytli, z místa utekl,“ uvedli policisté.

Policisté začali po muži okamžitě intenzivně pátrat, nasadili několik hlídek policistů a využili i služební psy.  „Pokud byste muže viděli, v žádném případě se ho nesnažte sami zadržet, protože může být ozbrojen a informujte policisty,“ varuje mluvčí.

autor: Von
Spustit audio