Víkendové Pochoutky 01. a 02.07.2006

Tuto sobotu budete moci v 11 hodin vařit s hudebním skladatelem a členem Amfory Karlem Vágnerem. Naďa Konvalinková a Patrik Rozehnal se od něj budou učit řecký recept - grilované papriky se sýrem feta.

Zjistíte, že je to úžasná dobrota, ale popovídáme si i o tom, že Karel píše výtahovou hudbu, byl na lovu sokolů, zavzpomíná na Mirka Donutila i své sportovní mládí, kdy mu zranění znemožnilo pokračovat v atletické kariéře. Budeme se ale také bavit o jídle a uslyšíte jeho muziku. Tak ochutnejte Pochoutky. Na společné vaření si připravte:

Papriky se sýrem feta: 4 větší kápie, 4 větší rajská jablka, 40 dkg balkánského sýra, 4-5 kuliček černého pepře, kmín celý, olivový olej a gyros koření.

Tuto neděli bude vařit v naší kuchyni člověk, který jak sám říká velký kuchař není - Jaroslav Svěcený. Naďa Konvalinková a Patrik Rozehnal budou pod jeho vedením připravovat lososa na citronu.

Logo
Bavit se budou samozřejmě o rybách, o tom, kde se Jaroslav naučil jíst, že rád rybaří a kde. Také se dozvíte, kterých mořských potvor by se bál. Zavzpomínáme i na doby, kdy mu bylo pět a vzal poprvé do ruce housle, dozvíte se, kolik jich od té doby držel pod krkem, odkud tento nástroj pochází a jak se o něj dobře starat. Kdo s námi bude péct rybu, měl by si připravit:

Losos na citronu: jeden celý losos, citron, koření na mořské ryby, olivový olej, sůl a bílý pepř.