Viktor Stocker plní hudební sály a pořádá benefiční koncerty. Je mu 12 let

12. květen 2022

Dvanáctiletetý Viktor Stocker z Kladrub na Benešovsku patří k evropské špičce ve hře na akordeon. Dnes máte výjimečnou příležitost přijít na jeho benefiční koncert v Benešově.

Nadání, trpělivost, hudební sluch a šikovné prsty. To všechno má 12letý Viktor Stocker. Jinak je to ale normální kluk, který má smysl pro humor a rád si zablbne s kamarády. Na poslední zkoušku před benefičním koncertem v Benešově se vydala reportérka Věra Hájková.

Viktor právě zkoušel s 19letým Martinem Kotem, studentem konzervatoře. Oba mají za sebou už hodně úspěchů: "Nejvíce si asi vážím ocenění Zlatý oříšek a druhé místo na světové soutěži v Itáli. Další ceny jsem získal například v Praze, ve Vídni, v New Yorku a Austrálii," říká Viktor.

Viktor Stocker s kolegou

Hrát na akordeon se Viktor rozhodl už ve 4 letech, kdy jim tento nástroj předvedli ve školce. V současné době na něj hraje každý den 4 hodiny denně. Nežije však jenom hudbou, čas si najde i na sport.

Martina a Viktora dnes můžete od 19 hodin slyšet na benefičním koncertě v benešovském divadle Na Poště. Celý vítěžek půjde na postižené děti. V programu zazní skladby nejrůznějších hudebních stylů od barokní hudby přes argentinské tango až po soudobou klasickou tvorbu pro akordeon.

Spustit audio

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...