Vladimír Honzák uvařil slávky na pivu

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Sandra Pogodová, Patrik Rozehnal a Vladimír Honzák

Naďa Konvalinková a Patrik Rozehnal se přesunuli na celé léto do Černokosteleckého zájezdního pivovaru, kde se pivo vaří už od roku 1489. Každou neděli si pozvou jednoho z nejlepších kuchařů v Česku a jeho úkolem bude uvařit něco na pivu. Prvním hostem byl Vladimír Honzák - šéfkuchař restaurace Les Moules v Praze. Uvařil slávky na pivu.

Vladimír Honzák sbíral zkušenosti i v cizině. Vařil ve Švýcarsku v horském hotelu, rok v rodinných restauracích v Alsasku a Burgundsku, později v pražském hotelu Hilton a dnes v restauraci, která se specializuje i na belgické pivo. Umí skvěle vařit a nádherně vyprávět.

Slávky na pivu:
mušle /na jednu porci se počítá 1 kg/, 1 stonek řapíkatého celeru, 1 bílá cibule, 1 červená cibule, stroužek česneku, 5 dkg slaniny, belgické tmavé pivo, sůl a pepř

Reprízováno 7. července 2013.

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.