Vykutálený mistr republiky Miroslav Tlustý

24. říjen 2018
Dopolední host

Miroslav Tlustý z Rakovníka je opravdu hodně vykutálený. Je totiž několikanásobným mistrem republiky a dokonce i mistrem světa ve cvrnkání kuliček.

"S prvními turnaji jsem, před řadou let, začínal v Rakovníku s pouhými dvanácti hráči. Cvrnkali jsme u Morového sloupu," vzpomíná Miroslav Tlustý.

Do studia nám přinesl ukázat některé trofeje, které na řadě turnajů vyhrál. Samozřejmě, nejvíce si cení tituly mistra republiky a mistra světa.

Mistr světa a republiky ve cvrnkání kuliček Miroslav Tlustý ve studiu Regionu

Cvrnkání kuliček už není dnes pouhou dětskou hrou, kterou si pamatujeme z dětství. Stal se z ní regulerní sport, který má svá pravidla. Například pevné rozměry důlku, který musí mít 7-11 cm. Pokud byste se tomuto sportu také chtěli věnovat, poslechněte si záznam rozhovoru s Miroslavem Tlustým a můžete se také podívat stránky Českého kuličkového svazu.

autor: JMys
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová