Výlov rybníku na Farmě Blaník s Milošem Zapletalem

Je čas, kdy se rybáři schází na hrázích a začínají strojit rybník, tedy s vypouštěním, aby se brzy dozvěděli, kolik ryb se jim podařilo odchovat pod hladinou. Všemožní kapři, cejni, líni, sumci i karasové pak většinou skončí v žaludku milovníků ryb.

K malému rybníčku jsme se vypravili už v Hobby magazínu Eduarda Hrubeše, abychom zjistili, jak se výlov provádí, popovídali si s rybáři i vodníkem, poslechli si harmonikáře a rybí slang.

Naďa Konvalinková, Patrik Rozehnal a jeden z rybářů

V Pochoutkách si s rybáři promluvili a o přípravě ryb se něco dozvěděli Naďa Konvalinková a Patrik Rozehnal. Ke svému povídání si pozvali i zakladatele Československé Miss Miloše Zapletala.

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.