Záhada zamčeného pokoje

16. prosinec 2019

Co nebo kdo stojí za smrtí tří lidí, jejichž těla byla nalezena v zamčeném pokoji rodinného domu ve Frýdlantu nad Ostravicí? Šlo o vraždy ze žárlivosti, nebo o nešťastnou náhodu?

Případ, který je inspirovaný skutečnými událostmi, se odehrál na severu Moravy v roce 2002. Policisté vyjeli k případu na základě anonymního telefonického oznámení.

V pětidílné sérii můžete sledovat postup vyšetřovatelů, kteří pracují s několika možnými vyšetřovacími verzemi.

Podle skutečných událostí napsal Marek Pivovar. Zkušeného majora Hamra hraje Jan Fišar, eléva Horáčka Šimon Krupa, bezdomovkyně Jana mluví hlasem Aleny Sasínové-Polarczyk a roli majitele domu přijal Michal Čapka. To vše v režii Simony Nyitrayové, s níž na zvukové stránce pořadu spolupracoval Marek Hoblík.

Jednotlivé díly můžete poslouchat na vaší regionální stanici vždy ve 21:30 od pondělí 28. května do pátku 1. června.

autor: Pavel Kozler
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová