Zájem o cyklověž v Lysé nad Labem stoupá. V poslední době tam bývá jen pár volných míst

10. květen 2018

V Lysé nad Labem roste zájem cyklistů o speciální parkovací dům. Radnice nechala postavit cyklověž před nádražím, kde funguje od konce minulého roku. Její hlavní výhodou je ochrana kol před deštěm nebo před zloději.

Vůbec prvním středočeským městem, kde cyklověž funguje už asi pět měsíců, je Lysá nad Labem. Úschova kola pomocí automatického systému zabere ani ne půl minuty. Uložení bicyklu stojí v Lysé nad Labem 5 korun na den. Zdarma je pro majitele slevových IN karet od Českých drah.

Zájem cyklistů o tuto službu ve městě stoupá. Třeba v únoru a březnu si do věže přišlo schovat kolo průměrně 30-40 lidí denně, v posledních dnech už většinou zůstává po ranní špičce ve věži volných jenom několik z celkových 118 míst. Starosta Lysé nad Labem Karel Otava (ČSSD) si myslí, že za rostoucím zájmem o věž je hlavně začínající cyklistická sezóna.

Cyklověž v Lysé nad Labem stála asi 11 milionů korun, většinu rozpočtu radnici pokryly dotace. Vedle parkovacího domu pro kola ještě město staví venkovní stojany asi pro 60 bicyklů. Další stojany na kola jsou ještě na druhé straně nádražní budovy u podchodu.

Na novinku čekají momentálně i v Poděbradech a v plánu ji mají taky v Kolíně nebo v Nymburce.

Vstupní brána cyklověže v Lysé nad Labem
U cyklověže nechává radnice nainstalovat také nové venkovní stojany na kola
autor: Michal Trnka
Spustit audio