Záleží na velikosti lidského mozku?

Profesor Eduard Zvěřina říká, že muži sice mají o něco větší mozek, ale ženy ho mají lépe organizovaný. Takže na velikosti moc nezáleží.

„Hlavy otevřené“ už můj dnešní host viděl nesčetněkrát. Dokonce si je sám otvírá a je mu třeba připsat k dobru, že je také spolehlivě zavírá. Pacienti to navíc přežijí a často se jim po jeho zákroku uleví. Je úspěšným neurochirurgem a o tomto oboru ví hodně nejen ze současnosti, ale i z historie.

Už v době bronzové jeho „kolegové“ prováděli trepanaci lebky a pacientovi nechali odejít jeho černou duši. O co se jedná? Prozradíme v podcastu. A ještě mnohem víc.

Myslíte, že je to sci-fi nebo realita, když zmagnetujete nemagnetickou tkáň, proměříte, co to v ní způsobilo, a nakreslíte si z toho obrázek? Poslouchejte rozhovor s námi.

autor: Petr Arenberger
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...