Zaručené rady na zhubnutí a očistu organizmu? K informacím z internetu přistupujte obezřetně

15. duben 2021

Na internetu patří články s radami na hubnutí a vším, co souvisí s životním stylem, k těm nejčtenějším. Zvláště pokud se jedná o zaručené „hity“. Dávejte ale pozor, řada těchto “hitů“ vám může i poškodit zdraví.

Mezi často doporučované články a rady patří také ty, které souvisí půstem, hladovkou nebo konzumací zelených super potravin. Některé tyto metody patří k těm nejstarším, jiné jsou novodobé. Doktorka Kateřina Cajthamlová je rozebírá z hlediska historie i jejich vlivu na naše zdraví.

S příchodem jara se řada lidí snaží o detoxikaci organismu a jednou z často používaných metod je také půst, zejména proto, že má dlouho historii. „Takže ano, půsty lidé dříve dělali. Věnovali se jim z náboženských důvodů a dělali je částečně také proto, že neměli co jíst. Mám pocit, že mnohé náboženské rituály byly na začátku také vytvořeny proto, aby byla mezi lidmi nastavena určitá hygiena nebo pravidelnost starání se o tělo“ vysvětluje doktorka Kateřina Cajthamlová.

Jaký je ale rozdíl mezi půstem a hladovkou? A jsou třeba zelené super potraviny opravdu našemu zdraví tak prospěšné, jak se tvrdí? To vše uslyšíte v záznamu pořadu.

Spustit audio