Ze 70 souprav CityElefantů je teď 11 mimo provoz. Cestujícím se za komplikace omlouvám, říká středočeský radní

5. prosinec 2023

Hostem pořadu K věci byl radní Středočeského kraje pro oblast veřejné dopravy Petr Borecký (STAN).

V rozhovoru s Tomášem Pancířem hovořil Petr Borecký o tom, jak se od neděle změní jízdní řády středočeských vlaků a autobusů. Zda se Kladno vrátí do systému Pražské integrované dopravy, i tom, jak budou vypadat nové vlaky pro spoje mezi středočeskými městy a Prahou, a proč je aktuálně mimo provoz sedmina souprav CityElefantů.

„Tak ze sedmdesáti souprav CityElefant, které každý den jezdí po středočeských a pražských kolejích, máme mimo provoz jedenáct souprav, z toho u tří nafoukal sníh do sání, takže zkratovaly tlumivky. A u zbývajících osmi souprav jsou to různé závady typu brzdy, elektronika a podobně. Podle informací, které mám od kolegů Českých drah, tak zhruba během dvou dnů by se mohly vrátit opět do provozu. A dovolte mi, abych se cestujícím omluvil za komplikace, které je tím potkaly,“ vysvětluje radní.

Poslechněte si celý rozhovor v audioverzi.

autoři: Tomáš Pancíř , JMys
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.