Zelenina je chutná a zdravá. Jak ji připravit ještě chutnější?

Zavadlý salát nemusíte hned vyhodit. Zkuste ho nejdříve postříkat studenou vodou, zabalit do utěrky a vložit na hodinu do lednice. Uvidíte, že se probere k životu.

Dušená mrkev bude výborná k masu, když ji budete dusit na másle bez vody, pouze ve vlastní šťávě. Zachováte chuť i vitamíny.

Ředkvičky vydrží dlouho čerstvé, když je ponoříte natí do vody a necháte v lednici. Aby zůstala kukuřice při vaření krásně žlutá, přidejte do vody lžíci citronové šťávy. Při vaření také nepřidávejte sůl, aby neztvrdla.

A zelí zůstane krásně zelené a svěží, když při vaření přidáte lžičku jedlé sody. To je také způsob, jak zmírníte zelný zápach. Zkrátka dvě mouchy jednou ranou. 

autor: Iva Hüttnerová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...