ŽIVĚ Z ODTAJNĚNÉHO MÍSTA: Cesta okolo Česka zamířila na Chodské slavnosti a Vavřineckou pouť

14. srpen 2022

Dalším přímým přenosem jsme vás zavedli do Domažlic, které je tradičním centrem Chodska a každý rok v létě se zde konají Chodské slavnosti.

Město Domažlice má více než 10 tisíc obyvatel, leží v západních Čechách nedaleko hranic s Německem. Protéká jím řeka Zubřina, má železniční trať a je na něj krásný výhled z nedaleké hory Čerchov. Přesně to byly indicie, které jsme vám každý všední den v letním projektu Cesta okolo Česka ve vysílání v 9:45 napovídali. V sobotu jsme byli v Domažlicích.

Pavel Kudrna si pozval k mikrofonu ředitele Městeského kulturního střediska Michala Karoyie, vedoucího infocentra Josefa Babora, o pivovaru mluvila sládková Jana Müllerová, do dudácké muziky nás zasvětil Kaml Jindřich a O Chodsku a chodském muzeum informoval Josef Nejdl. Poslechněte si v záznamu pořadu.

autoři: Pavel Kudrna , djo
Spustit audio

O soutěži

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.