Zlatá láska – základní pravidla a harmonogram

Základní pravidla Zlaté lásky:

Soutěž pro posluchače regionálních stanic ČRo, kteří jsou spolu v manželském svazku 50 a více let – manželé nebo jejich rodinní příslušníci se ve stanoveném termínu (10. 11. 2022 – 28. 2. 2023) na základě výzvy ve vysílání přihlašují do soutěže (součástí přihlášky je i popis jejich životního příběhu). Vybrané příběhy natočí tým Zlaté lásky.

Po odvysílání medailonů porota (ambasadoři projektu – manželský herecký pár Carmen Mayerová a Petr Kostka) a posluchači hlasují a vybírají „Zlatou lásku“. Manželskému páru, který získá nejvíce hlasů, vystrojíme zlatou svatbu s obnovením manželského slibu, zajistíme svatební hostinu, svatební dary a svatební cestu (odměněny budou i manželské páry na druhém a třetím místě – cenou budou romantické lázeňské pobyty).

Harmonogram Zlaté lásky:

  • Od 10. listopadu 2022 do 28. února 2023 zasílání přihlášek (přes web www.zlatalaska.cz nebo poštou na adresu: Český rozhlas, Vinohradská 12, Praha 2 s heslem „Zlatá láska“).
  • Březen 2023 – srpen 2023 – natáčení vybraných příběhů (medailonů)
  • Září 2023 – prosinec 2023 – vysílání natočených příběhů + finále

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.