Zloděj nafty zastřelil na Rakovnicku majitele

29. květen 2003

Zloděj nafty dnes brzy ráno zastřelil v Lužné u Rakovníka řidiče kamionu, který ho přistihl při krádeži. Policie zajišťuje podle svého rakovnického mluvčího Reného Černého stopy a zatím nezná bližší podrobnosti. Střelec z místa činu zmizel. Zastřelený třicetiletý řidič pochází z Rakovníka. Podle policie mu zloději ukradli naftu z kamionu už několikrát.

Neznámý pachatel se pokusil z odstaveného kamionu odčerpat naftu, přitom ho ale přistihl majitel vozidla. Zloděj na jeho příítomnost reagoval smrtícím výstřelem. Jak řekl Českému rozhlasu mluvčí rakovnické policie René Černý, kriminalisté okamžitě zahájili pátrání. "Po pachateli se pátrá, v tuto chvíli vyhodnocujeme zajištěné stopy. Co se týká usmrcení majitele, který se šel přesvědčit, co se děje okolo jeho vozidla, tak to je ojedinělý případ. Nicméně pokud se týká krádeží pohonných hmot z těchto nákladních vozidel, tak to není první případ na našem okresu."

Střelec z místa činu zmizel. Zastřelený třicetiletý řidič pochází z Rakovníka. Podle policie mu zloději ukradli naftu z kamionu už několikrát.

autoři: ark , pet , lap
Spustit audio