Zrušili jsme dvě placená místa místostarostů a vůbec nám nechybí, říká nový starosta Mělníka Tomáš Martinec

24. leden 2023

Hostem pořadu K věci byl nový starosta Mělníka Tomáš Martinec z ODS.

V rozhovoru s Tomášem Pancířem hovořil Tomáš Martinec o nevalné finanční stránce města, opatření směřující k úsporám, škrtání některých investic, zrušených dvou placených místech místostarostů i o odvolání šéfa Technických služeb.

"My jsme byli v tomhle s koaličními partnery od začátku ve shodě a dokonce to byl i požadavek, že nechceme mít tři místostarosty. Za mě to bylo vždycky zbytečné. Trochu jsme byli zvědaví, jak to bude, až vstoupíme na radnici, protože nikdy jsme v těch funkcích nebyli. Dnes mohu s klidem říct, že dva místostarostové navíc nám vůbec nechybí."

Celý rozhovor si můžete poslechnout v audioverzi.

autoři: Tomáš Pancíř , JMys
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.