Čtvrteční Noční linka: Člověk a kůň

25. únor 2021

Patříte mez milovníky koní? Chovali jste někdy koně? Jste obdivovateli těchto zvířat? Navštěvovali jste např. koňské dostihy? Jak nahlížíte na tento sport? Měli jste hospodářství a chovali jste tažné koně? Jaký jste k nim měli vztah? Co krásného jste společně zažili? Zachraňovali jste koně?

Kůň domácí nebo pouze kůň je domestikované zvíře patřící mezi lichokopytníky. V minulosti byli koně využíváni především pro zemědělské práce, k přepravě zboží a osob, od 20. století slouží hlavně k rekreační jízdě a sportu. Já měla v děství moc ráda koně Maxíka, byl to tažný kůň s úžasnou koňskou duší. Ráda jsem se na něm vozila, protože o jezdectví v té době opravdu nemohla být řeč.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.