Čtvrteční Noční linka: Sourozenecká soudržnost

23. září 2021

Jaký význam má pro vás rodina? Je pro vás absolutní prioritou? Kolik máte sourozenců? Jaké s nimi máte vztahy? Co pro vás znamená sourozenecká soudržnost, má pro vás význam? V jakém smyslu? Potřebovali jste někdy od rodiny podržet, dočkali jste se pomoci? Máte bratra nebo sestru, kterou byste nevyměnili ani za milión? Jaké vztahy jste měli v dětství? Změnilo se na nich něco v dospělosti?

Sourozenec je obecný termín pro sestru nebo bratra, tedy pro osoby sdílející matku nebo otce (nejčastěji oba). Sourozenci obvykle vyrůstají společně v jedné rodině a prožívají spolu dětství. Vzájemná genetická a fyzická blízkost vytváří u sourozenců silný citový vztah. Tento vztah se může projevovat v kladném i záporném smyslu.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...