Farma Blaník je ideálním místem pro rodinný výlet. Rodiče si odpočinou a děti poznají český venkov

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Dětská vesnička jako pro trpaslíky

Farma Blaník nedaleko Vlašimi ve Středočeském kraji je už deset let rájem pro rodiny s dětmi. Leží v malebné krajině přímo pod bájnou horou Blaník a nabízí plno zážitků spojených s českým venkovem. Zatímco Farma Blaník vznikla citlivou přestavbou venkovského stavení z 18. století a nabízí ubytování s širokým vyžitím, navazující Farma-park umožňuje blízký kontakt se zvířaty a venkovní dětské atrakce.

Rodiče, kteří rádi v klidu posedí na terase restaurace, určitě ocení, že na dohled je trampolína, houpačky, skluzavka či bazén, zkrátka vše, co mají děti rády. Pokud nepřeje počasí, v bývalé sýpce je k dispozici prostorný Dětský svět plný hraček, divadelních kostýmů. Nechybí ani podium a patrový skřítkův domek.

Krásnou přírodu a český venkov si návštěvníci užijí v sousedním Farma-parku Blaník, který je součástí celého areálu. Rozkládá se na ploše deseti hektarů a je doslova plný zvířat, která jsou zvyklá na děti. Jsou tady housata, kachny, ovce, kozy, oslíci, poníci i koně ve výběhu. Denně jsou na programu oblíbené jízdy na ponících. V Mazlící zahrádce se pak děti mohou pod dohledem chovatelky pomazlit s mláďaty.

Za zvířátky i za dobrou kondicí

Děti se tu přitom nejen potěší se zvířátky, ale formou zábavy na čerstvém vzduchu získají i dobrou kondici. V dětském parkuru zdolávají nejrůznější překážky, v keltském oppidu mohou trénovat svaly na mnoha prolézačkách a šplhání do výšek pak na slaměném hradu, kde se bezpečně dostanou až do výšky šesti metrů.

V zadní části Farma-parku najdete Svět skřítků, kde jsou na stromech miniaturní chaloupky. To je místo, kde si na své přijde dětská fantazie, stejně jako v dětské vesničce. Tam se v malých domečcích jako pro trpaslíky cítí jako doma nejmenší děti. Malá vstupní dvířka dovnitř žádného „dospěláka“ nepustí. Na malé návsi stojí zvon, který svolává do miniaturní školy, a v některých chaloupkách si holčičky mohou zahrát na hospodyně.

Z Blaníčku je možné sjet dolů skluzavkou

Nebyl by to Farma-park Blaník, kdyby se tu občas neobjevil Blanický rytíř. Jednou za čas vyleze z Blaníčku a pak se v brnění prochází mezi dětmi. Uprostřed areálu totiž vyrostl malý Blaníček – i s miniaturní rozhlednou, odkud je krásný rozhled po celém Farma-parku. Uvnitř je tajemná chodba, která vede do jeskyně. Asi není překvapením, že uvnitř jeskyně najdete odložené brnění i další předměty, které bezpochyby patří Blanickým rytířům.

I výhled na Velký Blaník je odtud překrásný. Zbývá dodat, že pro zájemce o jednodenní výlet je do Farma-parku vstup samostatně a k dispozici je i prostorné parkoviště.