Folková Porta kličkuje před covidem

13. říjen 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Muzikant a skladatel Jiří Vondráček

Opatřeními proti šíření koronaviru a omezením kulturních akcí se do podivné situace dostala také největší a nejstarší žánrová soutěž: slavná matička Porta.

Pořadatelé neváhali a uspořádali elektronický neboli on-line ročník, soutěž ze zaslaných nahrávek. ePorta je pozoruhodným počinem, autorem myšlenky je Jiří Vondráček, předseda Svazu autorů a interpretů, se kterým si o ePortě budeme v tomto dílu Folkových pohlazení povídat.

Celý pořad měl být pozvánkou na slavnostní finálový večer a vyhlášení výsledků v rámci koncertu 17. října v nymburském divadle. Ovšem nejnovější opatření proti nemoci covid, zřejmě neumožní koncert uspořádat, a to dokonce ani jeho on-line podobu.

V době natáčení rozhovoru a přípravy tohoto dílu pořadu o tom aktéři ještě neměli ponětí, tak to berte jako pozvánku na neurčité datum v blízké budoucnosti, až to půjde. V pořadu ale zazní unikátní nahrávky z Porty, některé historické a několik fungl nových písní, přihlášených do letošního ročníku ePorty.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...