Kam, když bolí v kříži

Největší audioportál na českém internetu

Páteř, bolest, lékař (ilustrační foto) | Foto: Profimedia

Profesor Ladislav Šenolt hostem Petra Arenbergera

Asi bych doporučoval praktického lékaře, který rozhodne. Buď začne léčit sám nebo si ke složitějším případům přizve někoho ze specialistů. Můžeme se tak vidět obvykle s neurologem, kdyby to byl „hexenšús“, „ploténka“, tedy uskřinutý nerv, ortopedem, při podezření na zlomeninu, dermatologem při pásovém oparu nebo revmatologem.

A profesor MUDr. Ladislav Šenolt je jedním z nich. Pracuje od roku 2001 v Revmatologickém ústavu v Praze a primárně se věnuje diagnostice a léčbě zánětlivých revmatických onemocnění, především revmatoidní artritidou a spondyloartritidou, spojenou se zmíněnou bolestí v zádech.

Kromě toho je tajemníkem vědecké rady Revmatologického ústavu a od ledna 2022 předsedou České revmatologické společnosti ČLS JEP. Působím i jako předseda akreditační komise MZ ČR pro obor revmatologie.

Na ambulanci Revmatologického ústavu léčí čtyřikrát týdně, ale na vaše i moje otázky odpovídá už dnes v našem podcastu. Poslechněte si.

autor: Petr Arenberger

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.