Krizový štáb mladoboleslavské nemocnice zrušil stav hromadného postižení osob. Trval měsíc

6. duben 2021 11:34

Covidová situace ve středočeských nemocnicích se lepší. V Mladé Boleslavi po Velikonocíh zrušili stav hromadného postižení osob a plánují postupně obnovit běžný provoz. Počet covidových pacientů na intenzivních lůžkách klesá i v dalších zdravotnických zařízeních.

Mladoboleslavská nemocnice v úterý zrušila stav hromadného postižení osob, který vyhlásila 3. března kvůli naplnění kapacity v souvislosti s pandemií koronaviru. "Situace se v posledních dnech v tomto zařízení zlepšila, dnes v 8:00 zde bylo hospitalizováno 74 pacientů s onemocněním covid-19," informovala mluvčí nemocnice Hana Kopalová.

O zrušení stavu hromadného postižení osob rozhodl krizový štáb nemocnice. Ze 74 pacientů jich devět leželo na ARO a sedm na JIP. Celkem deset pacientů bylo na umělé plicní ventilaci a 34 na jiné podpoře dýchání.

"Také došlo k poklesu nemocnosti personálu, nemocnici 6. dubna chybělo kvůli nemoci nebo ošetřování člena rodiny celkem 73 zaměstnanců," uvedla Kopalová s tím, že chybí 41 zdravotních sester. S covidem-19 je doma 18 zaměstnanců. "Tento počet je sice pro nemocnici nadále vysoký, přesto díky pomoci Českého červeného kříže, armády a hasičů situaci již lze zvládat," dodala mluvčí.

Mladoboleslavská nemocnice byla v kraji druhou nemocnicí, která stav postižení vyhlásila, první byla o hodinu dříve nemocnice v Benešově.

Ve Středočeském kraji přibylo ve sváteční pondělí 229 nakažených. Od začátku pandemie testy v nejlidnatějším regionu republiky potvrdily koronavirus u 219.008 lidí. V rizikové věkové kategorii lidí starších 65 let to bylo 31.347 případů. Vyléčilo se 200.834 nakažených, s nemocí covid-19 zemřelo 3148 lidí. 

zdroj: ČTK
Spustit audio