Mistr dud, fanfrnochů a jihočeského folklóru: Miroslav Stecher

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Mistr dud, fanfrnochů a jihočeského folklóru: Miroslav Stecher

Nebylo by ani dud, ani fanfrnochů, ani dudáckých festivalů, ani jihočeského folklóru a možná ani Českých Budějovic, kdyby nebylo Miroslava Stechera.

Muzikant, zpěvák, dudák, vedoucího souboru Úsvit a především stavitel a výrobce dud a fanfrnochů Miroslav Stecher. Za svůj um dostal tento muž od Ministerstva kultury ČR titul "nositel tradice lidového řemesla", ale navíc dokázal lásku k dudám i k lidovému umění přenést na své dcery, na své dva vnuky a především na několik dalších generací Jihočechů a Jihočešek.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...