Mladá Boleslav hlásí tři případy žloutenky. Karanténu má i čejetická mateřská škola

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Infekční žloutenka dorazila i do turnovských škol. Školáci a studenti teď mají na toaletách hygieniky doporučené dezinfekční prostředky na mytí rukou

Mateřské škole v mladoboleslavských Čejeticích byla nařízena karanténa. Důvodem je prokázaný výskyt žloutenky typu A u jednoho z dětí. To se společně se sourozencem nakazilo od otce. Školka musí až do 21. listopadu dbát na přísnější osobní hygienu a desinfekci toalet. Hygienici v Mladé Boleslavi evidují celkem tři případy žloutenky.

Dítě z čejetické školky se nakazilo od otce, který onemocněl žloutenkou pravděpodobně na Liberecku. V Turnově je 59 nemocných a byla vyhlášena epidemie.

"Všechny kontakty nemocného byly dohledány, takže v této chvíli je šíření nemoci v téhle oblasti minimální," uvedla mluvčí středočeské hygienické stanice Dana Šalamunová. 

Doba karantény je dána inkubační dobou nemoci v této mateřské škole  a potrvá do 21. listopadu. V ohnisku nákazy proběhla preventivní opatření, to znamená očkování dětí a personálu proti hepatitidě A a také dezinfekce celého objektu.