Náledí na silnici překvapilo řidiče. Čtvrteční ráno bylo ve znamení dopravních nehod

Počasí komplikuje od úterní noci dopravu na středočeských silnicích. Po sněžení se ve čtvrtek ráno řidiči vyrovnávali na mnoha místech s námrazou. Řada z nich cestu nezvládli. K dopravním nehodám vyjížděli policisté a hasiči na dálnice D6, D10, i D8 i na silnice nižších tříd. 

Námraza se začala tvořit kolem čtvrteční čtvrté hodiny ranní, kdy teplota klesla pod nulu. Kluzké vozovky komplikovaly dopravu po celém kraji, a to přesto, že v pohotovosti bylo podle dispečera Krajské správy a údržby silnic Karla Motala na šedesát sypačů. 

Na namrzlé vozovce na dálnici D 10 ve směru na Prahu došlo v úseku mezi 21 a 29 kilometrem dálnice k několika dopravním nehodám, při kterých havarovalo osm vozidel. Středočeští hasiči přibližně od půl šesté ráno zasahují zhruba u deseti případů, které také můžou souviset s námrazou.

Počasí ovlivnilo i veřejnou dopravu, některé spoje nevyjely, nebo nabraly zpoždění. 

Například v obci Tehov u ŘÍčan uvízly na náledí tři autobusy. Jedná se o linky 383 a 494. Ostatní autobusy tak jezdily odklonem. S komplikacemi musdí počítat taky cestující v Týnci nad Sázavou. Autobusy jsou kvůli nehodě odkloněné přes Krhanice.