Nedělní Noční linka: Moje největší životní výhra

8. leden 2023

Soutěživost je pojem, se kterým se setkáváme už od dětských her. Snažíme se udržet krok doma se sourozenci, s kamarády i se spolužáky. Později s kolegy v práci. Proč tolik toužíme soutěžit a vyhrávat? Existuje zdravá soutěživost? Co když nezdravá soutěživost přerůstá v soupeření?

Soutěžíte rádi i v pozdějším věku? Hrajete rádi nějaké hry a kvízy? Účastnili jste někdy nějakých televizních nebo rozhlasových soutěží? Soutěžíte třeba na bálech a utrácíte spoustu peněž za lístky do tomboly? Luštíte soutěžní křížovky a hrajete o ceny? Soutěžíte v jiných hrách? A kdy jste vyhráli něco opravdu hodnotného? Kdy jste vyhráli naposledy? Co je vaší největší životní výhrou?

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.