Nejatraktivnějšího soupeře v sezoně si basketbalisté Nymburka pozvali do Prahy

03535040.jpeg
03535040.jpeg
Šestinásobný vítěz basketbalové Euroligy nejbohatší klub Evropy - taková je nejjednodušší charakteristika CSKA Moskva dnešního soupeře nymburských basketbalistů v domácím zápase VTB ligy. Nymburk odehraje poslední utkání v tomto roce poprvé před pražským publikem v hale na Královce.

„Je to jeden z nejlepších týmů v Evropě, tradiční účastník Euroligy. Podle mého názoru je pro ně cokoli jiného než vítězství v Eurolize neúspěch,“ představuje ambice ruského celku bývalý euroligový vítěz Jiří Zídek mladší.

Aktuální lídr evropského klubového žebříčku, který v této sezoně zatím pouze dvakrát prohrál, se opírá zejména o hvězdný kádr. V něm je hned několik borců, kteří zkoušeli prorazit také v zámoří.

„Hráčská kvalita je na všech pozicích zdublovaná. Je tam 10 kvalitních hráčů, kteří by byli v jiných týmech naprostými hvězdami,“ říká dnešní funkcionář se zkušenostmi z NBA.

Sílu CSKA nymburští pocítili na vlastní kůži před takřka měsícem, když na jeho palubovce prohráli o 51 bodů. To ale neměl kouč Ginzburg, na rozdíl od teď, všechny své svěřence zdravé a na vítězné vlně.

„Jako všechny ruské celky je i CSKA zranitelný v momentě, kdy se podaří zastavit jejich silné věci. Klíč vidím na začátku prvního i druhého poločasu. Tam dávají největší energii,“ všiml si sportovní ředitel českého mistra Michal Ježdík.

Lehkou neznámou ovšem bude pro Nymburk ale i jeho soupeře tak trochu hala Královka na pražské Letné, kde se český několikanásobný mistr premiérově představí. „Domácí prostředí je hrozně důležité. Otázkou je, jestli to pro nás domácí prostředí bude. Je to pro nás první zápas v Praze,“ připomíná Ježdík.

„Máme tam jeden trénink, takže to pro nás bude jako venkovní zápas. Všichni bychom radši hráli tady (v Nymburce, pozn. red.). Ještě jsme tu neprohráli. Chápeme, že to chtějí dát do větší haly a do Prahy. Uvidíme, jaký bude zájem o lístky,“ dodal český reprezentant Vojtěch Hruban.

Nymburk už ruského giganta jednou porazil, podařilo se mu to v roce 2012. Dnes může ukončit jeho 11zápasovou vítěznou šňůru. Zápas začíná v 18 hodin a náš web ho celý přenáší na streamu.

 

Náš trénink před nedělním zápasem s CSKA Moskva na pražské Královce právě skončil. Zítra v 18.00 jdeme do toho. Pojďte do toho s námi.

Zveřejnil(a) Basketball Nymburk dne 19. prosinec 2015