Páteční Noční linka: Jak se zbavit návštěvy, která již přišla

12. leden 2024

Jak elegantně ukončit dlouhou návštěvu? Jaké jsou kreativní výmluvy, které jste kdy slyšeli nebo použili pro skončení návštěvy? Jak se vyhnout nevítaným návštěvám, aniž byste zranili pocity ostatních?

Máte nějaké tipy na to, jak ovlivnit atmosféru návštěvy tak, aby byla přirozenější cesta k jejímu ukončení? Jak se postavit k návštěvě, která nemá náladu odejít? Jak se vypořádat s nevítanými návštěvami od sousedů nebo přátel, kteří mají tendenci zůstávat déle, než byste chtěli? Zbavit se nevítané návštěvy může být obtížné, ale určitě existují prověřené taktiky jak na „věc“.

V dnešní Noční lince z Prahy se na vaše odpovědi bude těšit Honza Macoun. Volat do studia můžete na telefonní číslo 731 800 900 nebo psát na e-mail linka@rozhlas.cz.

autor: Honza Macoun
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.