Policie zatkla muže z Brandýsa nad Labem, který se vydával i za agenta CIA. Z žen na seznamkách vylákal 1,5 milionu

7. únor 2020

Policisté dopadli mezinárodně hledaného sedmačtyřicetiletého muže, který přes internetové seznamky od žen vylákal víc než 1,5 milionu korun. Vydával se za agenta americké Ústřední zpravodajské služby (CIA) nebo ředitele obchodního domu v Praze, často používal jména Lukáš Beneš či Lukáš Lukeš. Policie ve čtvrtek na webu vyzvala jeho případné další oběti, aby se jí ozvaly.

„Svým jednáním a chováním získával postupnou důvěru žen, kterou následně využil ve svůj prospěch,“ uvedla policejní mluvčí Hana Rubášová.

Ženám přitom lhal o svých majetkových poměrech, zaměstnáních i své pravé identitě. Peníze od nich lákal pod záminkou výhodného nákupu bytu v Praze. „Svou trestnou činnost muž prováděl nejen na území České republiky, ale také na území Slovenska,“ doplnila mluvčí.

Za obdobné klamání žen, při kterém od nich vylákal víc než 1,8 milionu korun, byl zadržený muž v minulosti souzen v Kladně.

Peníze muž podle policie v minulosti vylákal třeba od žen z Táborska nebo z okolí Prahy. Vydával se také za lékaře. Několikrát soudně trestaného podvodníka pocházejícího z Brandýsa nad Labem hledali detektivové několik let.

Vyhýbal se nástupu do vězení, kde si má odpykat pětiletý trest. Čelil také několika zatykačům za další trestnou činnost.

zdroj: ČTK