Pondělní Noční linka: Co děláte na podzim?

26. říjen 2020

Máte rádi podzim? Baví vás rozmanitost přírody, všechny barvy kolem vás? Sklízíte úrodu, kterou jste si vlastnoručně vypěstovali? Jak připravujete vaši zahradu na zimní spánek? Pokud nemáte zahrádku, čím se zabýváte na podzim vy? Jakého koníčka máte v záloze pro podzimní sychravý čas? Co vše se dá na podzim podnikat, dejte nám ostatním tip.

Podzim je jedno ze čtyř ročních období, je to přechod mezi létem a zimou. V klimatických podmínkách mírného pásu se právě na podzim sklízí většina úrody a opadavé listnaté stromy ztrácejí listí. Listí má oranžovou barvu a opadává. Dny se krátí, ochlazuje se, více prší.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.