Před zámkem Nelahozeves můžete vyfotit celou rodinu. A snímek můžete mít dokonce rovnou s rámečkem

1. březen 2019
Česko – země neznámá

Také se na výletech rádi fotíte? A dáváte si pak rodinné fotografie do rámečku? V Kralupech nad Vltavou ve Středočeském kraji se rozhodli tento proces trochu zjednodušit. Na místě, kde si na oblíbené turistické cestě lidé nejčastěji pořizují snímek, vytvořili jakýsi „fotokoutek“. Na břeh řeky Vltavy, přímo naproti nelahozeveskému zámku, umístili veliký dřevěný rám. Každý, kdo se do něj postaví, může tak mít krásnou, rovnou už zarámovanou fotku se zámkem v pozadí.

Celý projekt navíc svědčí o přátelských vztazích dvou sousedních měst, které propojuje řeka Vltava – Kralup nad Vltavou a Nelahozevsi. Fotokoutek je asi jeden kilometr od Kralup, na oblíbené turistické trase, která vede krásnou přírodou po pravém břehu Vltavy. Prochází tudy velké množství turistů, v zimě běžkaři a výletníci, v létě a na jaře zase početné skupiny cyklistů. Všichni se ale zastavují v místě, odkud je jedinečný výhled na zámek Nelahozeves.

A jsou tam i další zajímavosti - přilehlý dubový háj či veřejné posezení s grilem. A právě kousek od něj stojí obrovský dubový rám, který připomíná spíš jakýsi podivný billboard, kterému chybí vnitřní plocha. Ve skutečnosti jde o velký fotorám, kterému místní říkají „Bigfram“.

Nejkrásnější pohled na zámek není už třeba hledat

Bigfram nechalo v roce 2018 vyrobit město Kralupy nad Vltavou. Ostatně je na něm vyrytý jak letopočet, tak i název města. Přitom se tímto velký rámem díváte z nejlepšího možného úhlu na zámek Nelahozeves. Při pohledu přes rám totiž daleko lépe vynikne. Je ohraničený a má konkrétnější podobu. Když se rám na místo zasazoval, připravily se takové rozměry, aby byl zámek v ideálním úhlu a při focení ho měl každý přímo za zády. Takže teď už stačí pouze „vstoupit“ do rámu a říct pěkně zřetelně „sýr“.

Do fotorámu se s přehledem vejde celá skupina cyklistů nebo velmi početná rodina. Rám má rozměry 4x2 metry a spodní lišta je ve výšce přibližně 50 centimetrů. Je vyrobený z kvalitního dubového dřeva.

Pokud se v rámu vyfotíte, bude pak záležet jenom na vás, jestli si fotku následně ořežete a opticky tak budete mít dřevěný rám přímo ve fotce, nebo fotku ponecháte i s viditelným rámem, který naopak pohledově zacentruje zámek i postavy, které budete fotit. A pokud byste se chtěli o fotorámu, Kralupech nad Vltavou či zámku Nelahozeves dozvědět po cestě něco víc, stačí si načíst na vašem chytrém telefonu dobře viditelný QR kód.

Spustit audio