Vodní prvky

17. srpen 2019

Voda do zahrady neodmyslitelně patří. Své místo najde v malé i rozměrné zahradě, chce to jen trošku popřemýšlet, jakému typu a stylu vodního prvku dáte přednost.

Jezírko patří do větší zahrady a prodraží se

Pořízení jezírka je finančně náročné a navíc, nehodí se do každé zahrady. Jeho vybudování si říká o dostatečný prostor. Pokud máte menší zahrádku a chcete ušetřit peníze, nabízí se řešení v podobě vodního prvku.

Vodní prvky

Nový vodní prvek si zvládnete vyrobit za jeden den

„To jsou prvky, které se dají vybudovat na ploše 1m2 a je to poměrně jednoduché. V půdě se nachází jakási jímka – buď nádrž, nebo z jezírkové fólie vytvořená jímka, která zadržuje nějaké množství vody. Nad tímto rezervoárem se nachází nějaká nádoba, kámen nebo pěkné místo, odkud voda vytéká. Tím vytváří ten zvuk a vrací se zpět do zmiňované podzemní nádrže. Je to práce na jeden den a údržba s takovým prvkem není téměř žádná“, říká zahradník a zahradní publicista Pavel Chlouba.

Vodní prvky

Vodní prvky mají své výhody

Náročnost na vodu a energii je minimální. Navíc se vám podaří přilákat na svou zahradu více ptactva a hmyzu, kteří velmi ochotně pojmou jako pítko.

Spustit audio