Zaměstnanci Škodovky se vracejí do práce. Rozjezd automobilky doprovází hygienická opatření

27. duben 2020 06:49
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Zaměstnanci přicházejí do vrchlabské pobočky automobilky Škoda Auto, která 27. dubna obnovila výrobu přerušenou kvůli koronaviru.

Automobilka Škoda Auto obnovila v pondělí ráno výrobu ve všech třech svých výrobních závodech v České republice. Do mladoboleslavského závodu svážely zaměstnance speciální autobusy ze sedmi svozových míst, které magistrát zajistil kvůli nefunkční městské dopravě. O autobusy byl minimální zájem. Zaměstnanci Škody využili k cestě do práce především auta, případně přišli pěšky.

Škoda Auto zastavila kvůli koronaviru výrobu 18. března večer. Odstávku několikrát prodloužila. Nyní tedy výrobu rozjíždí téměř po šesti týdnech.

Zaměstnanci se ráno vrátili do výrobních závodů v Mladé Boleslavi, Kvasinách i Vrchlabí. Mnozí z nich se podle svých slov do práce těšili, starší pracovníci automobilky se netajili obavami z možné nákazy.

Odbory Škody Auto již dříve uvedly, že náběh výroby bude náročný a bude odlišný od situace například po celozávodní dovolené. Znovuobnovení výroby doprovázejí desítky hygienických opatření.

autor: Radek Duchoň | zdroj: ČTK
Spustit audio