Zemřel Eduard Hrubeš. Moderátor rozhlasových pořadů U muziky a Hobby magazín i televizního Neváhej, a toč

22. srpen 2021

Ve věku 84 let zemřel moderátor, hudebník a režisér Eduard Hrubeš. Uvedla to v sobotu Česká televize, které zprávu potvrdila Hrubešova dcera. 

Hrubeš působil také jako herec, skladatel a scenárista. V televizi i rozhlase se prezentoval svým specifickým humorem a nápaditými bonmoty. V roce 2009 získal cenu Senior Prix za celoživotní mistrovství.

Hrubeš se narodil 27. prosince 1936 v Brně, absolvoval dokument na Filmové fakultě Akademie múzických umění. Televize jej okouzlila koncem 50. let, nakonec se uchytil v armádní redakci tehdejší Československé televize.

Mediálně se stal známým pořadem Poštovní schránka (se Saskií Burešovou) nebo soutěží Pokus pro dva (s Olgou Čuříkovou). Vlastní programy měl v rozhlase, a to včetně Českého rozhlasu Region, kde moderoval pořady U muziky a Hobby magazín Eduarda Hrubeše.

Kozlovka, kterou spoluzaložil v roce 1977, byla Hrubešovi zábavou i obživou v letech, kdy měl do oficiálních médii přístup zakázán.

Na začátku 70. let nejprve po odchodu z televize dva roky alternoval s Miroslavem Horníčkem pražskou verzi slavného Kinoautomatu, potom se uchytil jako „potulný“ konferenciér u muziky. Uváděl například Saloony Greenhornů či koncerty skupiny Kamarádi táborových ohňů.

autor: jum | zdroj: iROZHLAS.cz
Spustit audio