ŽIVĚ Z ODTAJNĚNÉHO MÍSTA: Cesta okolo Česka zamířila do liberecké zoo

3. září 2022

Dalším přímým přenosem jsme vás zavedli do nejstarší zoologické zahrady v České republice. V jejím 13hektarovém areálu je chováno více než 170 druhů zvířat.

Vznik se datuje v roce 1904 a vidět tu můžete skoro tisícovku zvířat. To byly některé z indicií, které jsme vám každý všední den v letním projektu Cesta okolo Česka ve vysílání v 9:45 napovídali. Liberecká zoologická zahrada patří mezi vyhledáváné destinace všech věkových kategorií. Mezi její největší lákadla patří bílí tygři, lachtani i slonice Bala.

Pavel Kudrna si pozval k mikrofonu zoology Petru Bolechovou a Luboše Melichara, chovatele slonů Václava Ashenbrennera, chovatelku na úseku pavilonu tropů Michaelu Práškovou a tiskovou mluvčí Barbaru Tesařovou.

autoři: Pavel Kudrna , djo
Spustit audio

O soutěži

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová