Čas od času je třeba se vzbouřit, říká Lumír Olšovský, režisér představení Dáma na kolejích v divadle Antonína Dvořáka v Příbrami

V muzikálu Dáma na kolejích si zahraje celý soubor příbramského Divadla Antonína Dvořáka. Jako tramvajačku Marii uvidíte hostující Lucii Pernetovou
V muzikálu Dáma na kolejích si zahraje celý soubor příbramského Divadla Antonína Dvořáka. Jako tramvajačku Marii uvidíte hostující Lucii Pernetovou

Příbramské Divadlo Antonína Dvořáka nabídne dnes premiéru retro muzikálu Dáma na kolejích. Na jevišti nebude chybět humor,  velká taneční čísla a živá kapela. Ve filmovém zpracování muzikálu kdysi zazářila Jiřina Bohdalová. Pro divadelní jeviště upravil příběh tramvajačky Marie herec a režisér Lumír Olšovský.

Připomeňme, že hlavní hrdinka představení, tramvajačka Marie, jednou na ulici zahlédne manžela, jak se líbá s atraktivní blondýnkou. V šoku vybere úspory a rozhodne se od základu změnit nejenom svůj šatník, ale také svůj život.

Poslední premiérou letošního roku v příbramském divadle Antonína Dvořáka je retro - muzikál Dáma na kolejích

Slavnou filmovou předlohu z roku 1966 pro příbramské divadlo upravil herec a režisér Lumír Olšovský. „Vůbec jsem se nebál, že by téma známého filmu bylo nesdělitelné současné generaci. Je to o fénixovi, která vstává z popela. Každému z nás se to stává, že si zvyknou na stereotyp a že se spokojí s tím, co je. Je potřeba si čas od času uvědomit svou hodnotu a vzbouřit se,“ říká režisér.

Známý muzikál Dáma na kolejích dostal výraznou retro stylizaci

Tramvajačku Marii Kučerovou si s chutí zahraje hostující Lucie Pernetová. Podle ní je to role takové Popelky, která se promění v krásného motýla. „Je to tak, to je pro herečku vždycky prima, protože na začátku nestrávím moc času v maskérně, jdu úplně „jak jsem já“ a postupně o mně pečují a nakonec jsem doufám krásná,“ dodává herečka.

Na scéně příbramského divadla bude i živý orchestr. „Ta hudba dodává představení další energii.  Herec Jiří Vojta, který hraje roli Václava, navíc odbíhá k bicím,“ prozradil Lumír Olšovský.   

V příbramském retro-muzikálu Dáma na kolejích se na téma zrady a nevěry nahlíží s humorem a nadsázkou

Herce a režiséra Lumíra Olšovského můžete znát nejen z televizní obrazovky, ale hlavně z divadelních jevišť, například coby muzikálového herce. Byl dvakrát nominován na Cenu Thálie za mimořádný jevištní výkon v oblasti opereta - muzikál. Poprvé za Jerryho/Dafné v Někdo to rád horké (1997) a podruhé za Cosma Browna ve Zpívání v dešti (2001), kdy Cenu Thálie získal. Stejnému oboru se velmi úspěšně věnuje i jako režisér (inscenoval například tituly Jeptišky, Světáci, Divotvorný hrnec, Funny Girl, Kabaret aj.).