Co dělám v rozhlase: V Českém rozhlase pracuji jako redaktorka publicistiky. Hledám zajímavé lidi a místa a s mikrofonem cestuji po celém regionu. Snažím se dostat i tam, kam se posluchači běžně nedostanou, a upozornit je na pozoruhodná místa v jejich okolí. A nebojím se kvůli tomu vlézt třeba do klece ke gepardovi.
Před rozhlasem: Vystudovnou mám andragogiku a personální řízení na Karlově Univerzitě. Pracovala jsem v Krátkém filmu i v Pražské informační službě. Hezké vzpomínky mám na krásných 12 let v kladenském Divadle Lampion, kde jsem si zahrála Sněhurku, Popelku i Míčka Flíčka. Potom mne okouzlil svět rádia. Na komerčních stanicích jsem si vyzkoušela práci zprávařky i reportérky.
Co mě baví: Moje práce je můj splněný sen. Jezdím ve všední dny na výlety a prolézám místa, která bývají označená cedulkou "Nevstupovat!" Cestování je totiž mojí velkou vášní. Nenechám si ujít žádnou příležitost vyšplhat se na kopec, rozhlednu či kostelní věž. Po Praze se ve volném čase pohybuji zásadně pěšky. Baví mne prohlížet si naši metropoli očima turistů a obdivovat nádheru, kterou obyvatelé Prahy už ani nevnímají. Miluju večery v divadle a je mi jedno, jestli je to opera, pantomima, činohra nebo nový cirkus. Mám ráda tu zvláštně slavnostní atmosféru před představením i vůni zákulisí. Mojí tajnou vášní zůstalo ale loutkové divadlo.
Všechny články
-
Knedlíkárna v Kosově Hoře sází na jednoduchost. Ty nejlepší recepty vymyslely už naše babičky
Jak uvařit dobrý knedlík? Šárka Stehlíková z Knedlíkárny nedaleko Sedlčan říká, že v jednoduchosti je síla. Není potřeba nic vymýšlet, naše babičky to vymyslely už dávno.
-
Běla Papežová plete už téměř 90 let. Její výrobky dělají radost dětem i dalším babičkám
Paní Běla Papežová za tři roky oslaví 100. narozeniny. Její děti už jsou v důchodu. Ona sama má ale energie na rozdávání. Smutky zahání prací pro druhé.
-
Projekt SRNA mění staré láhve na krásné věci. Díky nápadu mohou sloužit ještě dalším generacím
Sochař Dominik Hejtmánek měl vždy ekologické smýšlení a zároveň je tak trochu kutil. V roce 2012 začal recyklovat staré láhve na originální skleničky a vázy.
-
Modelář Petr Hájek propadal z fyziky i z chemie. Teď jeho dílna připomíná laboratoř
Znát ho můžete z pořadu České televize Hobby naší doby. Modelář Petr Hájek využije každý šroubek.
-
Archivář Jan Žáček tráví hodiny nad starými dokumenty. Listuje osudy lidí, kteří žili před sto lety
Mezi dobrovolnými archiváři ve Státním oblastním archivu v Praze jsou studenti, počítačový specialista, ekonomka i senioři. Pomáhají zpracovat tisíce stran dokumentů.
-
Prezident T. G. Masaryk si na okázalost nepotrpěl. Přesto se stal módní ikonou naší historie
První československý prezident Tomáš Garrigue Masaryk byl nejen významnou politickou osobností, ale také módní ikonou. Přednost dával jednoduché eleganci a praktičnosti.
-
Jiří Rücker umí kouzla se dřevem a dláty. Jako jeden z mála vyrobí i formu na perník
Řezbář a rytec Jiří Rücker umí vyrobit loutku, betlém i fajfku. Jeho velkou láskou jsou ale formy na perník, které vyrábí už 30 let.
-
David Kopecký sbírá želvy ve všech podobách. Želvu u něho najdete na známkách i na ponožkách
Želvy dostává David Kopecký k svátkům i k narozeninám, od synovců, švagrové i od kolegů z práce. Dosáhl díky nim až do České knihy rekordů.
-
Patrik Pařízek sbírá poklady ze šuplíků. Lidem radí, jak natáhnout kukačky
Berounský rodák Patrik Pařízek propadl kouzlu starých hodin. Sběratelskou vášeň přetavil v profesi a se společníkem vybudovali jedinečné hodinářství.
-
Brumle vám zklidní mysl. Zahrát si na ni může úplně každý
Učitel informatiky Petr Jasinčuk má neobvyklého koníčka. Je totiž brumlista. Znamená to, že hraje a také vyučuje hru na pradávný hudební nástroj zvaný brumle.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »