Celý život jsem měla pocit, že je správně někomu pomáhat, říká „Dobrá víla" Angelika Nevěřilová

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Angelika Nevěřilová a Dobré víly

Letos to bude 5 let co Angelika Nevěřilová založila neziskovou organizaci Dobré víly dětem. Dětem z dětských domovů dobrovolníci věnují hlavně čas, pozornost a lásku.  Pravidelně dojíždějí do tří středočeských domovů – do Nového Strašecí, Krnska a Mladé Boleslavi. Ptají se dětí, vychovatelů a dětských domovů na to, co konkrétně potřebují. Následně vytvoří program, který realizují.

„Nejvíc potřebují nejen doučování, ale hlavně čas, pozornost a někoho, kdo je má rád. Říkáme, že objetí je víc než hračka,“ popisuje činnost neziskové organizace Dobré víly její zakladatelka Angelika Nevěřilová. Děti např. doučují angličtinu, češtinu a matematiku. Především si ale s nimi hrají a jsou pro ně kamarádkou oporou.

Dobré víly dětem

„Svým přístupem je opravdu můžeme posunout. Ukázat jim, že existuje i něco jiného, než znají třeba jejich kamarádi nebo vychovatelé, rozšířit jim sociální bublinu. Takže jim předáváme i to, co baví nás dospělé: zálibu v angličtině nebo v hudbě, hrajeme s nimi volejbal, jezdíme na výlety, tábory, vzdělávací programy apod.,“ vyjmenovává konkrétní aktivity s dětmi Angelika Nevěřilová a doplňuje: „Když vám 17letý kluk řekne, že má dobrou vílu navždy ve svém srdci, je to obrovská poklona a jakási odměna za to, co děláme.“