Čtvrteční Noční linka: Jdeme do divadla

3. srpen 2023

Letos to bude 140 let od druhého otevření Národního divadla v Praze a právě dnes je to 245 let, co byla premiérou opery Antonia Salieriho L'Europa riconosciuta slavnostně otevřena milánská La Scala.

Ať už jste občasnými či pravidelnými návštěvníky divadel, máte-li stálý kontakt s Thálií díky svým návštěvám operních, činoherních či baletních představení, nebo jste-li jakýmkoliv způsobem dokonce přímými aktéry divadelního dění, tak vaše zážitky, příhody a příběhy na téma divadlo budou dnes v Noční lince s Borkem Kapitančikem znít éterem. Zavolejte na 731 800 900 nebo napiště na e-mail linka@rozhlas.cz.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.