Čtvrteční Noční linka: Noční dobrodružství

29. únor 2024

Vítáme vás u dalšího dobrodružství v Noční lince, ve které se tentokrát společně ponoříme do světa snů. Sny jsou jako pohádky napsané naším podvědomím, plné dobrodružství a fantazií. Připravte se na diskusi o těch nejpodivnějších, nejdojemnějších nebo jinak zajímavých snech, které vám zůstaly v paměti.

Někteří lidé jsou trápeni nočními můrami jen zřídka, jiní se s nimi potýkají pravidelně. Jak to máte vy? Existuje sen, který se vám zdál opakovaně? Máte někdy pocit, že váš sen měl nějaký hlubší význam nebo poselství? Znáte někoho, kdo je náměsíčný nebo jste sami zažili toto tajemné putování v noci? A co si myslíte o lidem, kteří se věnují výkladu snů? 

Svůj příběh zavolejte Jarce Barboříkové do zlínského studia Českého rozhlasu na telefonní číslo 731 800 900 nebo napište sem, přímo pod téma (rozhlas.cz/linka). K dispozici je také email linka@rozhlas.cz. Těším se na Vás!

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.