Čtvrteční Noční linka: Splněné touhy i ty nenaplněné

28. červenec 2022

Po čem jste v životě toužili? Splnily se vaše tužby nebo zůstaly nenaplněné? Určitě je rozdíl mezi tužbami dětskými a těmi v dospělosti. Co jste si přáli jako malé děti? Zvíře, panenku, kluci autíčko? Měli jste či máte stále sny i v dospělosti? Přáli jste si dům, auto nebo to nebylo nic hmotného, ale toužili jste po úplně jiných věcech?

Někdo touží cestovat do neznámých končin, možná sníte o letu do vesmíru, jinému by se splnilo přání v podobě domku uprostřed zahrady. Volejte, pište vaše touhy a sny, budu se těšit jako vždy na tel. lince 731 800 900.

Touha je silný a reflektovaný nenaplněný vztah k něčemu, co by si člověk přál, zejména když předmět touhy je vzdálený, neurčitý a naděje na splnění je malá. Od potřeby se liší stálostí a vzdáleností předmětu, od přání svou naléhavostí. Touha může člověka tížit jako stesk, je však také důležitým motivem jednání.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

tajny_denik.jpg

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.