Holky z naší školky jsou už ve zralém věku, je jim přes 40

20. únor 2022

Kdo by je neznal! Holky z naší školky byla nejpopulárnější československou písničkou osmdesátých let. Zavzpomínali jsme společně se Standou Hložkem.

Před čtyřiceti lety, 17. února 1982, se zrodily Holky z naší školky skladatele Karla Vágnera. Píseň přinesla zpěvákům Standovi Hložkovi a Petru Kotvaldovi obrovskou popularitu a stala se nejprodávanějším hitem v tehdejším Československu. Na gramofonových deskách a jiných nosičích se prodalo přes 2 miliony záznamů této písničky.

Spojili jsme se se Standou Hložkem, který prozradil, že i dnes po něm posluchači tuto písničku na koncertech chtějí. Popsal také, jak velká byla v době největší slávy přízeň fanoušků nebo že písnička byla nazpívána například i ve vánoční verzi nebo v bulharštině. Jediné, co neprozradil, bylo, kolik jmen v této písničce vlastně je.

Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.