Kanoistovi Martinu Fuksovi chybí do sbírky úspěchů jenom olympijská medaile. Zabojuje o ni v Tokiu

20. květen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Martin Fuksa

Nymburský rodák, kanoista Martin Fuksa v průběhu své kariéry vybojoval zlaté medaile na mistrovství světa i Evropy. Jediné, co mu ve sbírce úspěchů chybí, je cenný kov z olympijských her.

Přestože je Martin Fuksa už dvojnásobným mistrem světa a dokonce osminásobným evropským šampionem, z olympijských her zatím přivezl pohledem jeho dosavadních výsledků jen páté a deváté místo.

Na letošních olympijských hrách v Tokiu ho čekají individuální starty na kanoi i společný závod v jedné lodi s mladším bratrem Petrem.

"Nechci si dávat nějaké cíle, i když ty sny samozřejmě v hlavě mám, ale nechci se na nějak zbytečně upnout. Půjdu na ten závod, jako kdyby to byl každej jinej závod a budu se tam snažit předvést ten nejlepší výsledek," vysvětluje Martin Fuksa, proč nechce sám sebe dostat pod tlak. 

Náš nejlepší rychlostní kanoista získal již 50 titulů mistra České republiky a na domácí scéně neprohrál už neuvěřitelných 10 let. Věříme, že se Martin Fuksa cenného olympijského kovu letos dočká i díky tomu, že má doma a na tréninku toho nejlepšího rádce. Jeho trenérem je totiž otec Petr, sám účastník olympijských her v Atlantě 1996.

autoři: Miroslav Lenc , JMys
Spustit audio

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová