Mysleli jsme, že návrat diváků bude rychlejší, říká ředitelka Městského divadla Mladá Boleslav Janeta Benešová

7. únor 2023

Hostem pořadu K věci byla ředitelka Městského divadla Mladá Boleslav Janeta Benešová.

V rozhovoru s Tomášem Pancířem hovořila Janeta Benešová o pomalejším návratu diváků, o tom, jak návštěvnost ovlivňuje současná ekonomická situace, jak rostoucí ceny dopadají na provoz divadla, o partnerství se Škoda Auto Mladá Boleslav a i o tom, které inscenace se těší největšímu zájmu diváků.

"Byli jsme zvyklí na 96% návštěvnost a k těmto číslům se teď vracíme těžko. Lidé jsou opatrní, vyčkávají. Samozřejmě takoví ti skalní předplatitelé, tak ti se vrátili, ale přišli jsme o mnoho starších předplatitelů. Ta starší generace se z části nevrátila. A to, co nebývalo zvykem je, že lidé nechávají nákup vstupenek na poslední chvíli. Čekají, jak dopadne jejich měsíční rozpočet. Dříve si lidé rádi vstupenky nakoupili v předstihu," uvádí šéfka divadla.

Celý rozhovor si můžete poslechnout v audioverzi.

autoři: Tomáš Pancíř , JMys
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.