Tomáš Pancíř

moderátor

Moderuji pořad K věci.

02695664.jpeg

Co dělám v rozhlase: Každé úterý po 15. hodině připravuji pořad K věci, do kterého zvu osobnosti, které mají co říct k dění ve středních Čechách.

Před rozhlasem: Vystudoval jsem Právnickou fakultu UK a už během studií jsem dělal reportéra v pražském Rádiu City. V soukromých rádiích jsem zůstal 15 let, z toho většinu v Rádiu Blaník, kde jsem měl jako jeho ředitel na starosti nejen zpravodajství, ale i program, propagaci a vůbec celý jeho chod. V roce 2008 jsem se nechal zlákat startem zpravodajské televize Z1, kde jsem si vyzkoušel práci reportéra, editora i vedoucího vydání. A na podzim 2009 jsem přešel do Rozhlasu. Nejprve jako moderátor Radiožurnálu, pak jako vedoucí domácí redakce a od roku 2012 jsem ředitelem Centra zpravodajství. Od roku 2013 jsem také členem expertní skupiny EBU pro rozhlasové zpravodajství. A od března 2016 do září 2018 jsem vedl rozhlasové studio pro Prahu a střední Čechy.

Co mě baví: Rodina, cestování, fotografování, čtení, sport (aktivně běhání, pasivně hlavně fotbal a hokej – a to v hledišti, u televize i u rádia), dobré jídlo a pití, české písničky a filmy, humor pánů Svěráka, Smoljaka a Cimrmana, nové technologie, impresionismus, architektura, hra na piano a řada dalších činností a věcí, na které mám bohužel podstatně méně času, než bych si představoval.